Ceny prądu w Polsce

Czy zastanawiałeś się kiedyś od czego zależą i na jakim właściwie poziomie kształtują się średnie ceny prądu w Polsce?

Kilowatogodziny

Zanim zadasz pytanie ile kosztuje kilowatogodzina, powinieneś zastanowić się nad tym, co się składa na jej cenę. Obecnie w Polsce działa ok. 100 firm, od których możemy zakupić energię elektryczną, przez co nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Otóż cena 1 kWh jest różna – 1 lipca 2007 roku rynek energetyczny w Polsce jest wolny, a co za tym idzie: konkurencyjny. Dzięki temu możesz do woli przebierać w licznych ofertach i wybrać taką, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Co jest dla Ciebie ważne?

Każdy z nas, dokonując zakupu, kieruje się czymś innym: dla jednych ważna będzie możliwie najwyższa jakość i efektywność, dla innych niska cena, czy ekologiczność. Ile osób, tyle preferencji. Porównanie wszystkich dostępnych ofert na własną rękę może być bardzo trudne, a z pewnością szalenie czasochłonne, właśnie dlatego powstała internetowa porównywarka cen prądu.

Pamiętaj!

Masz prawo do zmiany sprzedawcy prądu 2 razy w ciągu 12 miesięcy, zaś do zmiany taryfy tylko 1 raz do roku. Dlatego warto wybrać raz, a dobrze. Nie warto przepłacać! Prąd to też towar – wybierz świadomie sprzedawcę i kupuj go taniej!

Chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej?
Zobacz porównanie najlepszych ofert!