Gdzie kupić prąd na kartę?

W sprzedaży energii coraz bardziej zyskują na popularności liczniki przedpłatowe. W przypadku takiego rozwiązania, opłata za energię elektryczną jest pobierana z góry, a wykorzystanie zakupionej energii, w pewien sposób, rozkłada się w czasie. Gdzie można kupić doładowanie takiego licznika? Jest na to kilka sposobów, zaś ich dostępność zależy od dostawcy prądu.

Gdzie kupić licznik na kartę?

1. Na zakupach

Za pośrednictwem sieci terminali można zakupić prąd w kioskach, marketach, sklepach czy na stacjach benzynowych. Ładowanie licznika prądu jest niemal identyczne, jak doładowanie telefonu na kartę. Kupujący deklaruje kwotę i otrzymuje 20-cyfrowy kod z energią, który następnie wprowadza do licznika.

2. Przez Internet

Prąd można zakupić również przez Internet. Za pośrednictwem autoryzowanej witryny kupuje się energię elektryczną w postaci 20-cyfrowego kodu do licznika przedpłatowego, podając kod kreskowy, deklarowaną kwotę, numer telefonu, adres e-mail i rodzaj płatności. Można również od razu połączyć się ze stroną internetową swojego banku, zalogować się na swoje konto i zapłacić za kod. Kod do licznika przedpłatowego otrzymuje się sms-em lub na podany adres e-mail. Szczegółowe informacje dotyczące zakupu energii elektrycznej przez Internet można znaleźć na stronach internetowych operatorów, którzy przygotowują instrukcje najczęściej w formie animacji lub filmu.

3. Przez Biuro Obsługi Klienta (BOK)

Zakup energii elektrycznej przez BOK danego dystrybutora wydaje się być najbardziej tradycyjną metodą, Kwota deklarowana przez odbiorcę jest przeliczana przez system bilingowy na ilość zakupionego prądu. Natomiast bilingowy system łączy się z Generatorem Kodów i w ten sposób otrzymuje się kod z ilością zakupionej energii elektrycznej na fakturze lub paragonie.

4. Przez telefon

Z tej metody mogą skorzystać osoby posiadające konto bankowe lub te, które wcześniej wykonały przelew na konto dystrybutora. Po dokonaniu zapłaty, klient usłyszy w słuchawce telefonu kod wraz z ilością zakupionego prądu.

Chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej?
Zobacz porównanie najlepszych ofert!