Jak obniżyć rachunki za prąd? cz. 1

Przepisów na obniżenie rachunków jest wiele – z nami dowiesz się, jak skutecznie oszczędzać.

Metody obniżania zużycia energii elektrycznej w domowym zaciszu, umownie dzielimy na: zewnętrzne oraz wewnętrzne. Do metod zewnętrznych zaliczamy takie rozwiązania, jak zmiana sprzedawcy prądu oraz taryfy. Z kolei metodami wewnętrznymi są wszystkie działania prowadzące do ograniczenia zużycia prądu, które polegają np. na zmianie dotychczasowych nawyków, odłączaniu urządzeń z gniazdek, niepozostawianiu sprzętu w trybie czuwania, czy zmianie żarówek na energooszczędne lub typu LED.

Sprzedawca prądu

Aby przestać przepłacać za energię elektryczną powinieneś w pierwszej kolejności wybrać świadomie sprzedawcę, u którego chcesz kupować prąd. Prąd to również towar – tak samo jak buty, czy smartfony. Porównywanie wszystkich ofert na własną rękę jest niesamowicie czasochłonne, dlatego jeśli nie masz ochoty na żmudne analizy, skorzystaj z naszej porównywarki i poznaj najatrakcyjniejsze dla siebie oferty – dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości.

Grupa taryfowa

Większość osób wychodzi z założenia, że jest dobrze tak, jak jest – a co, jeśli może być o wiele lepiej? Być może Twoja obecna taryfa całkowicie do Ciebie nie pasuje – a powinna pasować idealnie. Warto wiedzieć, że istnieją różne kombinacje taryfy  grupy G, dzięki temu możesz mieć stałą stawkę za energię elektryczną przez cały dzień, siedem dni w tygodni lub wybrać opcję, w której w określonych godzinach, czy dniach prąd jest o wiele tańszy. Jeśli wszystkie obowiązki domowe, takie jak pranie, czy odkurzanie, zaplanujesz w godzinach, w których energia jest w o wiele niższej cenie, możesz naprawdę wiele zaoszczędzić.

W tej części artykułu poznałeś wszystkie zewnętrzne metody pozwalające zmniejszyć wysokość rachunków za prąd. Wybieraj świadomie i przestań przepłacać!

Chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej?
Zobacz porównanie najlepszych ofert!