Wygoda i prostota, czyli prąd na kartę

Prąd na kartę, to nie tylko znakomite rozwiązanie dla właścicieli domków letniskowych, ale i najlepszy sposób na kontrolowanie swoich wydatków.

Liczniki przedpłatowe

Rozliczenia typu pre-paid cieszą się coraz większą popularnością za usługi telekomunikacyjne, czy prąd. Z energią elektryczną jest tak samo, jak z telefonem komórkowym, ponieważ wystarczy kupić określoną ilość energii i doładować licznik. Liczniki przedpłatowe doładowuje się wprowadzając tak zwany kod energetyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapomnieć o istnieniu rachunków za energię! Zdecydowanie największą korzyścią, która płynie z takiej formy rozliczeń za prąd jest to, że posiadamy pełną kontrolę nad wydatkami domowego budżetu. Z prądem, jak z telefonem – jeśli wykorzystamy całą zakupioną energię elektryczną, to nasz licznik automatycznie odłączy nam prąd, zaś wznowienie dostawy nastąpi bezpośrednio po doładowaniu. Co więcej – liczniki przedpłatowe można doładowywać dowolną kwotą nawet kilka razy w miesiącu.

Kody energetyczne – gdzie kupić?

Kody energetyczne można zakupić w jednym z kilku tysięcy punktów, np. w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, supermarketach, czy też w salonikach prasowych. Naturalnie doładowanie licznika prądu przez Internet również jest możliwe.

Zakup doładowania w punkcie stacjonarnym

Jeśli chcemy zakupić doładowanie, to musimy wybrać się po nie wraz z kartą identyfikacyjną licznika, na której znajduje się nasz indywidualny kod kreskowy. Następnie musimy poinformować sprzedawcę, na jaką kwotę chcemy kupić doładowanie. Po wszystkim otrzymamy paragon z kodem, który będzie nam potrzebny do doładowania licznika, oraz informację o tym, ile energii elektrycznej (kWh) zakupiliśmy (zł).

WAŻNE! Pamiętaj, że kod energetyczny jest sprzedawany do konkretnego licznika przedpłatowego – nie można zostać wykorzystany w innym liczniku!

Doładowanie licznika

Liczniki przedpłatowego wyposażone są w klawiaturę numeryczną, za pomocą której wprowadzamy kod energetyczny (znajduje się na paragonie). Po poprawnym wpisaniu kodu ujrzymy na wyświetlaczu informację dotyczącą ilości zakupionego prądu w kilowatogodzinach, która została dodana do posiadanej przez  ilości (o ile nam coś jeszcze zostało). Liczniki przedpłatowe umożliwiają sprawdzenie w dowolnej chwili ilości prądu, jaki pozostał nam do wykorzystania!

Chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej?
Zobacz porównanie najlepszych ofert!