Zmiany dostawców prądu: lipiec 2015

Świadomość finansowa Polaków z roku na rok rośnie – jednak wciąż jest bardzo mała.

Urząd Regulacji Energetyki opublikował najświeższy raport dotyczący zmian sprzedawców prądu, których dokonano lipcu bieżącego roku. Sprawozdanie to powstało w oparciu o dane przedstawione przez operatorów systemów dystrybucyjnych w wypełnianych przez nich ankietach miesięcznych.

Gospodarstwa domowe

Od końca grudnia 2014 roku liczba odbiorców TPA z grupy taryfowej G zwiększyła się o 21,6% i wyniosła na koniec lipca 2015 roku 349 927. Tylko w lipcu bieżącego roku, na zmianę dostawcy energii elektrycznej zdecydowało się 6181 odbiorców. Wynik ten okazał się być nieco gorszy niż w czerwcu, w którym z prawa do zmiany dostawcy skorzystało 6 181 gospodarstw domowych.

Świadomość Polaków rośnie

Coraz więcej ludzi osób decyduje się na zmiany dostawców energii elektrycznej – zarówno gospodarstwa domowe, jak i firmy świadomie wybierają swoich sprzedawców i korzystają z takiego samego prądu, jak wszyscy, tylko płacą za niego mniej.

Powstaliśmy między innymi po to, aby budować świadomość konsumentów, co prawda głównie rynku energetycznego, ale popieramy wszystkie akcje informujące Polaków o prawach, które im przysługują. Właśnie dlatego tak często zaznaczamy, że masz prawdo do zmiany taryfy oraz sprzedawcy energii elektrycznej – porównaj ceny prądu i zmniejsz swoje rachunki do minimum.

Chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej?
Zobacz porównanie najlepszych ofert!